História futbalu

Rok 2014 - Pravidelné športovanie sa v ostatných rokoch vytráca zo života väčšiny ľudí. Nahrádzajú ich iné aktivity. Našťastie ešte stále sú nadšenci, ktorí môžu byť pre ostatných príkladom. K takým patria v našej obci Ján Toplanský, Richard Filiczký a Ivan Demjan.. Majú radi šport, prírodu a rozhodli sa pracovať s mladými  chlapcami, nakoľko náš futbal ich potrebuje. Na jar chlapcov hľadali, postupne vytvorili mužstvo z chlapcov vo veku od 6 -12 rokov. Začali z tréningom, prípravkou a vzájomnými stretnutiami. Deti podávali dobré výkony. Dúfajme, že sa im bude dariť a výsledky sa ukážu v ďalších rokoch.

I naši futbalisti mali za sebou sezónu. O ich umiestnenie v jarnej časti sa rozhodovalo v poslednom kole. Očakávalo sa ich víťazstvo. Naše mužstvo však nečakane prehralo a skončilo na druhom mieste. Najlepši strelci: Gyulkáš - 7. gólov, Afam - 6 gólov a Gajdoš 5 gólov.  Jesenná časť skončila a naše mužstvo bolo opäť na druhom mieste s počtom bodov 23. Najlepší strelec v II. triede sa stal náš  futbalista Šomšák s počtom gólov 12. Za výkon v tomto roku si zaslúžia pochvalu, predseda konštatoval, že to nebol zlý rok.

Rok 2013 - Každý šport má svoje špecifiká, ale jednu spoločnú vec, a to je radosť z pohybu. Čo sa týka futbalu, tak to je srdcovka mnohých  mladých ľudí, ale i starších, ktorí tomuto športu venovali veľa voľného času i v našej obci. Veď futbal bol ako šport v našej obci na prvom mieste. Z pohľadu výsledkov a postavenia v tabuľke sa dá jesenná časť  hráčov Telovýchovnej Jednoty Sokol Pača hodnotiť  pozitívne - usadili sa na druhej priečke. V hre družstva ako i z hľadiska jednotlivcov, je veľa nedostatkov. Na začiatku súťaže nikto neveril, že skončia na druhom mieste a strelia 23 gólov a dostanú 9. Najlepší strelcom bol Gyulkáš - dal 5 gólov. Zlepšila sa čiastočne dochádzka na futbalové zápasy a hlavne sa vyhýbali zranenia kľúčových hráčov. V každom družstve sa nájdu talenty, no je ich čoraz menej. Je preto potrebné viac sa venovať mládeži. Lebo jediná cesta futbalu v obci vedie cez mládež,  prípravky žiakov a dorast.

Rok 2012 - S malým optimizmom, ale s vierou, že všetko sa raz na dobré obráti vstupovali do nového ročníka futbalisti TJ - Sokol. Nadviazali na výborné jarné ťaženie, s ktorým odštartovali nový súťažný ročník. Mužstvo sa v súťaži zachránilo, ale stále sa poukazovalo na zlú zápasovú a tréningovú morálku. Sezóna sa začala hrať s takmer kompletným kádrom, ale ten tvoria predovšetkým starší skúsení hráči a hráči zo Smolníka. Mladým akoby sa futbal hrať nechcelo.  Hráči svojim výkonom vedia strhnúť svojich spoluhráčov a dobrý výsledok sa dostavil. Najlepší strelci: 6. gólov Matej Zagiba, 5. gólov Gyulkáš, 4. góly Gajdoš. 3. góly Adam a Lopata. V dvanástich jesenných kolách vrátane jarnej predohrávky zimujú naši hráči na 4. mieste.

Rok 2011 - Napriek dobrému umiestneniu 3. miesto v tabuľke nebola sezóna jednoduchá. Futbal trápilo viac problémov.  Výsledky tešia, chýba však koncepčná práca a to hlavne  príprava, mladšej generácie až po dospelých. Čoraz menej detí športuje, stráca sa záujem o systematickú prípravu, chýba rodičovské zázemie, podpora a výchova. Náš futbalový klub má 70 % hráčov z okolia Rožňavy a zo Smolníka. Podmienky sú dobré, finančne zabezpečené cez obecný úrad. Je i dosť talentov, len ich teba podchytiť, aby futbal v obci napredoval. Dobré výkony podali Matej Zagiba, Ľubomír Gajdoš a Róbert Adam. Brankár Marián Manko zachraňoval čo sa dalo, ako aj ostatní hráči, ktorí čestne dohrali zápasy až do konca.

Rok 2010 -  Začiatok jarnej súťaže mužstvo zastihol v dobrej forme. Posilnili ho futbalisti zo Smolníka, ktorí vždy mužstvo podržali. Odohralo sa 15 zápasov z toho 9 mužstvo vyhralo, 1 zápas remízovalo a 5 prehralo. Najlepším strelcom bol Ľubomít Gajdoš. Umiestnenie družstva: 3. miesto v tabuľke.

V Jesennej časti súťaže sa začínali prejavovať problémy. Mladí športovci nemali záujem reprezentovať obec, volili si iné aktivity. Družstvo nemalo dostatok hráčov. Na zápas nastupovali starší hráči, ktorí výkonostne nestačili. Odohralo sa 19 zápasov z toho 11 krát družstvo vyhralo, 4 krát prehralo a 4 krát remízovalo. Skončili na 6. mieste v tabuľke.

Funkcionári: Predseda - Ladislav Zagiba, tajomník: Ing. Valent Mokrý, ved. družstva - Dušan Vašuta, tréner - Miroslav Veneny, hospodár: Ján Harhovský ml.

Dátum vloženia: 23. 9. 2016 10:26
Dátum poslednej aktualizácie: 5. 5. 2021 10:27